Aplikace ledového balíčku zmírní bolest a sníží otoky. Netlačte na ni

Autor: Wyatt Myers, 16. srpna 2011 «

Když létáte, jste uvězněni na malém sedadle v uzavřeném prostoru, aniž byste se měli kam hýbat. V důsledku toho můžete přistát s oteklými nohami. Abyste předešli oteklým nohám během cestování letadlem, je důležité pohybovat se co nejvíce, aby vám tekla krev.

Když sedíte, normální svaly, které pomáhají pumpovat tekutinu z vašich nohou, nejsou aktivní, říká Timothy C. Ford, DPM, ředitel Podiatrického rezidenčního programu v Židovské nemocnici a St. Mary’s HealthCare v Louisville, Ky. v důsledku toho se vám může v nohách hromadit krev, což vede k otoku.

Nízký tlak v kabině a suchý vzduch cirkulující v letadle mohou také brzdit krevní oběh a způsobit otoky nohou. Když jste dehydratovaní, vaše krev trochu zesílí, což také snižuje cirkulaci. Ještě horší než oteklé nohy může špatná cirkulace umožnit vytvoření nebezpečných krevních sraženin v nohách, které mohou cestovat do plic a způsobit velmi vážné zdravotní komplikace.

Kroky k prevenci oteklých nohou během letecké dopravy

Při cestování je důležité podniknout kroky k rozproudění krve. Zde je 10 tipů, jak podpořit zdraví nohou při cestování letadlem.

Sledujte svou dietu. Den a den před cestou se soli co nejvíce vyhněte. Sůl může způsobit zadržování tekutin, což může způsobit, že se vám nohy ještě zvětší. Pít vodu. Den před a v den cesty pijte hodně vody, abyste nezačali dehydrovaní. Vezměte si s sebou do letadla velkou láhev vody a podle potřeby ji doplňte, abyste zůstali hydratovaní. Další plus ke spoustě vody: Budete muset vstát a jít do koupelny, když příroda volá. Chodit okolo. Během letu několikrát vstaňte, i když jde jen o to, abyste se procházeli uličkami nahoru a dolů, aby vám tekla krev. Zkuste to udělat několikrát za hodinu, abyste předešli otokům nohou a nohou. „Pohybujte se a stojte, je -li to povoleno, zejména při letech nad dvě hodiny,“ doporučuje doktor Ford. Uložte si tašky nad hlavu. Pokud vaše nohy bojují o prostor s vašimi příručními taškami, budou stísněni ještě víc do nepříjemných poloh, které přerušují zásobování krví. Požádejte o místo v uličce. Když můžete, posaďte se do uličky. Bude pro vás snazší vstávat a procházet se a budete mít více prostoru, aby vaše nohy byly pohodlné. Přepážková sedadla (v přední části letadla nebo v každé sekci) a nouzová sedadla nabízejí největší prostor k protažení nohou. Dopřejte svým chodidlům masáž. Vykopněte si boty, podepřete nohy a dejte jim zasloužené drhnutí. Masáž chodidel pomůže stimulovat průtok krve a zabránit otokům. Cvičte nohy. I když nemůžete vstát a chodit, můžete pracovat svaly na nohou. Nasměrujte prsty nahoru a dolů, ze strany na stranu, aby se vaše nohy pohybovaly. Pokud jsou vaše nohy již oteklé, několik cvičení může pomoci znovu prokrvit a snížit otoky. Zvedněte nohy. Pokud je to možné, mějte nohy podepřené, abyste stimulovali oběh. Pokud vedle vás nikdo není, natáhněte se a opřete se nohama přes sedadla. Přinejmenším se opřete nohama o nožní tyč sedadla před sebou. Pokud se snažíte ulevit otokům nohou, jejich opření nahoru jim pomůže dostat se zpět do své velikosti a cítit se znovu lépe. Nepřekračujte nohy. Váš oběh je už pomalý, když sedíte hodiny, takže ho ještě více nepřerušujte překřížením nohou. Noste správnou obuv. „Noste kompresní ponožky nebo hadici a vyhněte se běžným ponožkám, které se stahují nad kotníkem,“ navrhuje Ford. Také nazouvací boty fungují nejlépe. «Mohou být snadno odstraněny a umožňují vám masírovat nohy nebo cvičit nohy.» erofertil pravdivé recenze «

Připravte své tělo na stres z dlouhé jízdy letadlem a nedovolte si odložit na míle daleko vzduch. Cvičení je jako vždy nejdůležitějším úkolem dne – dokonce i ve vzduchu.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v oblasti zdraví nohou

8 Rizikové faktory pro mykotické infekce nehtů na nohou

Od nehtů na nohou až po sporty, které hrajete, existuje mnoho faktorů, které mohou zvýšit riziko plísňových infekcí nehtů na nohou.

Od Diany Rodriguez 8. září 2014

Léčba houby nehtů na nohou

Jakmile dosáhnete houby na nohou, může být těžké ji kopnout. Zde je několik technik prevence a léčby nehtů na nohou.

Od Diany Rodriguez 8. září 2014

5 věcí, které jste nevěděli o infekcích nehtů houbami

Je to houbová infekce nehtů na nohou, takže co dalšího je třeba vědět? Dost, ukázalo se. Přečtěte si o těchto překvapivých faktech o houbě nehtů na nohou.

Od Jennifer Acosta Scott 8. září 2014

Nebezpečí ignorování plísňových infekcí nehtů na nohou

I drobné zabarvení může být známkou plísně na nehtech a hodné návštěvy lékaře. Zjistěte, proč a jak získat pomoc s příznaky plísní nehtů na nohou. . .

Od Jennifer Acosta Scott 8. září 2014

7 zdravých návyků k prevenci hub na nehtech

Teplé, zpocené nohy jsou živnou půdou pro houbovou infekci nehtů na nohou. Zjistěte, jak se můžete této hrozbě vyhnout a udržet nohy zdravé.

Od Diany Rodriguez 8. září 2014

Žabky: Nejnebezpečnější boty, které můžete nosit?

V létě se jako každodenní nošení obracíme k žabkám, aniž bychom přemýšleli o možných dlouhodobých účincích nošení obuvi s tak malou podporou.

Autor: Taryn Winter Brill, 9. srpna 2013

Rozsáhlá houbová rodina, která žije na vašem těle

Vědci z National Institutes of Health našli 80 různých druhů hub, které kolonizují naše paty samotné. Zde je pohled na tyto mikroskopické. . .

24. května 2013

Žabky: Dangerous Summer Staple

Do 28. června 2012

7 Fakta o funky nohou

Vaše nohy pro vás dělají tolik, ale jak moc o nich opravdu víte? Shromáždili jsme ta nejzajímavější, nejužitečnější a nejpodivnější fakta o. . .

Do 6. ledna 2012

8 Letní nebezpečí nohou

Léto může být zábava, ale horko může být pro vaše nohy drsné. Zde je návod, jak se vyhnout – nebo v případě potřeby zvládnout – nejběžnější ohrožení zdraví nohou. . .

Autor: Wyatt Myers, 16. srpna 2011 «

Kromě oteklého břicha má mnoho žen v těhotenství otoky nohou a chodidel. Vzhledem ke všem těmto extra váhám a zvýšenému stresu na nohou může být cestování během těhotenství obtížné.

O edému a nadměrné pronaci

Někdy může tato mimořádná těhotenská hmotnost vyvinout na tělo takový tlak, že se nožní klenby zplošťují, což vede k nepohodlí a dokonce k bolesti. Když vám začnou padat klenby, mohou se nohy začít nadměrně pronikat nebo se neobvykle otáčet.

Nadměrná pronace je v těhotenství běžná v tom, že zvýšený přírůstek hmotnosti zatěžuje chodidla a „zplošťuje oblouky“, což způsobuje, že se chodidla „převalují“, “říká Timothy C. Ford, DPM, ředitel programu podiatrických pobytů v Židovské nemocnici a St. Mary’s HealthCare v Louisville, Ky. „Tento stav může protáhnout plantární fascii,“ tkáně lemující spodní část vašich nohou, což způsobuje bolestivý zánět známý jako plantární fasciitida. Je přirozené, že se noha během těhotenství trochu zploští, ale příliš mnoho zploštění může způsobit bolest nohou a nakonec problémy s kolenem. Nadměrná pronace může být tak závažná, že i chůze bude bolestivá.

Otok, nazývaný také otok, je dalším velkým problémem mnoha těhotných žen. „Otoky jsou jen otoky nohou, opět z nadbytečné krve a tekutin potřebných pro těhotenství [s] gravitací přidanou k rovnici,“ vysvětluje doktor Ford.

Nadměrná pronace i otoky mohou těhotenství znepříjemnit, než by mělo, proto byste měli podniknout kroky k minimalizaci těchto stavů.

Edém a nadměrná pronace: Jak na vás působí

Adriana Godseyová, matka dvou dětí z Columbusu v Ohiu, zažila během těhotenství těžký otok nohou a chodidel a zploštělé nožní klenby. Nohy měla tak oteklé, že už neměla ani viditelně definované oblouky a tento otok způsobil značnou bolest.

Kvůli nepohodlí jsem nebyl schopen dělat nic, co by vyžadovalo hodně chůze nebo stání nebo sezení. Chodit a chodit po obchoďáku bylo možná v pořádku, ale asi po 30 minutách by to bylo příliš nepohodlné, “říká Godsey. Několikrát denně by musela Godsey sedět s nohama podepřenýma, pokrytá ledovými obklady, aby se snížila nabobtnal a utišil bolest jejích nohou. „Bylo to velmi bolestivé,“ vzpomíná Godsey. „Tluče ti v nohách a začne ti pulzovat lýtko. «

Edém a nadměrná pronace: Léčba a prevence

Godsey během těhotenství zvládla cvičení, což některým pomohlo s bolestí a otoky. «Mohla bych stále dělat eliptický trénink. Na nohy to nezatěžovalo a mohla jsem vypotit trochu přebytečných tekutin a pracovat nohama, abych udržela oběh,» říká.

Chcete udržet otoky a udržovat nohy v dobrém stavu během těhotenství? Zkuste tyto tipy:

Podepřete nohy. Ford navrhuje nosit uvnitř obuvi podpůrné vložky a zvolit pohodlnou, prostornou obuv, která nabízí dobrou podporu klenby. Cvičení. Čím více se pohybujete, tím více vám krev proudí z nohou do zbytku těla. Ford i Godsey doporučují cvičit ke snížení otoků. Pijte hodně vody a vyhýbejte se soli. To, co jíte, má velký vliv na to, kolik tekutin vaše tělo zadržuje. Vypláchněte přebytečné tekutiny pitím velkého množství vody, ale nezapomeňte ve své stravě omezit příjem soli a kofeinu, díky čemuž se vaše tělo dokáže ještě více zadržet tekutinami. Povýšení a led. Když vám oteknou nohy, podepřete je. Aplikace ledového balíčku zmírní bolest a sníží otoky. Netlačte na to. Čím více času strávíte ve stoje, tím více vám budou bobtnat nohy. Omezte tedy čas na nohou, aby otok nebyl příliš závažný.

Nenechte nohy během těhotenství trpět více, než musí. Ujistěte se, že poskytnete dostatečnou oporu bolestivým plochým nohám a často odpočíváte, abyste uvolnili tlak. Pamatování těchto strategií vám těhotenství může jen trochu usnadnit.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější v oblasti zdraví nohou

8 Rizikové faktory pro mykotické infekce nehtů na nohou

Od nehtů na nohou až po sporty, které hrajete, existuje mnoho faktorů, které mohou zvýšit riziko plísňových infekcí nehtů na nohou.

Od Diany Rodriguez 8. září 2014

Léčba houby nehtů na nohou

Jakmile dosáhnete houby na nohou, může být těžké ji kopnout. Zde je několik technik prevence a léčby nehtů na nohou.

Od Diany Rodriguez 8. září 2014

5 věcí, které jste nevěděli o infekcích nehtů houbami

Je to houbová infekce nehtů na nohou, takže co dalšího je třeba vědět? Dost, ukázalo se. Přečtěte si o těchto překvapivých faktech o houbě nehtů na nohou.

Od Jennifer Acosta Scott 8. září 2014

Nebezpečí ignorování plísňových infekcí nehtů na nohou

I drobné zabarvení může být známkou plísně na nehtech a hodné návštěvy lékaře. Zjistěte, proč a jak získat pomoc s příznaky plísní nehtů na nohou. . .

Od Jennifer Acosta Scott 8. září 2014

7 zdravých návyků k prevenci hub na nehtech

Teplé, zpocené nohy jsou živnou půdou pro houbovou infekci nehtů na nohou. Zjistěte, jak se můžete této hrozbě vyhnout a udržet nohy zdravé.

Od Diany Rodriguez 8. září 2014

Žabky: Nejnebezpečnější boty, které můžete nosit?

V létě se jako každodenní nošení obracíme k žabkám, aniž bychom přemýšleli o možných dlouhodobých účincích nošení obuvi s tak malou podporou.

Autor: Taryn Winter Brill, 9. srpna 2013

Rozsáhlá houbová rodina, která žije na vašem těle

Vědci z National Institutes of Health našli 80 různých druhů hub, které kolonizují naše paty samotné. Zde je pohled na tyto mikroskopické. . .

24. května 2013

Žabky: Dangerous Summer Staple

Do 28. června 2012

7 Fakta o funky nohou

Vaše nohy pro vás dělají tolik, ale jak moc o nich opravdu víte? Shromáždili jsme ta nejzajímavější, nejužitečnější a nejpodivnější fakta o. . .

Do 6. ledna 2012

8 Letní nebezpečí nohou

Léto může být zábava, ale horko může být pro vaše nohy drsné. Zde je návod, jak se vyhnout – nebo v případě potřeby zvládnout – nejběžnější ohrožení zdraví nohou. . .

Autor: Wyatt Myers, 16. srpna 2011 «

Během těhotenství můžete pociťovat bolesti, bolesti a další nepříjemnosti, které vás mohou postihnout od hlavy až k patě, včetně oteklých nohou. Naštěstí existují kroky, které můžete udělat, abyste snížili otoky nohou během těhotenství.

Oteklé nohy: Proč se to děje v těhotenství

Nohy mají během těhotenství bobtnání kvůli zvýšené tělesné hmotnosti a tělesné hmotnosti, “říká Alan K. Mauser, DPM, podiatr v soukromé praxi v Louisville, Ky.„ Nohy jsou nejzávislejší částí těla. Tělo prostě není zvyklé na „nadváhu“.

Kromě zvýšené hmotnosti vašeho nenarozeného dítěte si vaše tělo během těhotenství udrží o 50 procent více tekutin, než normálně potřebuje. Všechna ta přebytečná tekutina se musí někde usadit a často končí ve vašich nohou. Otoky nohou mohou být také způsobeny:

Příliš mnoho soli ve vaší stravě Pijte příliš mnoho kofeinu Nedostatek draslíku ve vaší stravě Stojíte nebo chodíte příliš dlouho Horké počasí

Způsoby, jak uklidnit a zabránit oteklým nohám v těhotenství

Některé otoky během těhotenství jsou přirozené a nelze se jim vyhnout. Pokud si ale nedáte pozor, vaše nohy mohou nabobtnat do té míry, že se vám kůže stane napjatou a bolestivou. Pití velkého množství vody a omezení příjmu soli a kofeinu může pomoci otékat nohy, ale příliš dlouhé stání na nich určitě povede k otoku.

Nejlepší věc, kterou mohou těhotné ženy udělat, je zvednout nohy a sednout si, «říká doktor Mauser. Ženy, které znepokojuje závažnost jejich oteklých nohou, mohou také„ navštívit podiatra, nebo o tom mohou diskutovat se svým ob-gynem. » „Mauser navíc navrhuje, aby ženy nosily kompresní punčochy, aby se zabránilo nadměrnému otoku.

Použití ledu k uklidnění oteklých nohou je také dobrým domácím prostředkem, na který se můžete v těhotenství spolehnout. Adriana Godseyová, matka dvou dětí z Columbusu v Ohiu, věrně používala tuto strategii k řešení svých oteklých nohou, když byla těhotná.

Bylo to tak bolestivé, že jsem musel sedět doma na zemi s nohama nahoře a kolem nich obklady od ledu. Ale pak námraza pomůže zmírnit otok, “vzpomíná Godsey.„ Vzplanul by, kdykoli jsem příliš dlouho stál nebo chodil příliš dlouho. Ke konci těhotenství to bylo docela hrozné. «

Zatímco Godsey připouští, že otok byl občas extrémně nepříjemný a dokonce i bolestivý, neprokázala to se svým lékařem; jako mnoho žen to prostě nebyla ta nejnaléhavější záležitost v její mysli. „Vypadalo to, že to není tak velký problém. Nohy se v seznamu umístily na nízkých pozicích. Když jsi těhotná, snažíš se zajistit, aby se dítě vyvíjelo správně … tvoje chodidla nejsou tvoje největší starost. Myslel jsem si, Prostě půjdu domů, povznesu je a vylejem, “říká Godsey.

Nenechte své nohy trpět

Těhotenství může být obecně nepříjemné, ale nepohodlí způsobené otoky nohou lze zmírnit. Netrpět zbytečně. Zde je pár tipů, jak zmírnit otoky nohou.