To zahrnuje skladování antibiotika podle směru

Neléčené infekce mohou způsobit, že váš imunitní systém přejde ve snaze zastavit nemoc. To vyvolává rozšířený zánět v celém těle a příliš mnoho zánětů může vést ke vzniku krevních sraženin a nakonec k poškození orgánů nebo selhání orgánů. (1)

Příznaky infekce mohou zahrnovat horečku a rychlý srdeční tep. V závislosti na místě infekce můžete také pociťovat bolest. Například infekce močových cest může způsobit bolest pánve a zad, zatímco břišní infekce může způsobit bolest žaludku.

3. Vezměte antibiotika podle pokynů

Měli byste nejen vyhledat léčbu časných příznaků infekce, ale je také důležité dodržovat doporučení lékaře a užívat jakékoli předepsané léky podle pokynů.

Přestože se jakákoli infekce může změnit v sepsi, tato komplikace se často vyskytuje, pokud není infekce léčena rychle nebo správně. To se může stát, pokud vám lékař poskytne antibiotika s pokyny, abyste léky užívali 7 až 10 dní, ale vysadíte léky příliš brzy. (8)

Některá antibiotika účinkují rychle, takže se můžete cítit lépe dny, než bakterie úplně zmizí. (4)

Je důležité, abyste včas neukončili léčbu antibiotiky. Pokud nedokončíte celý kurz, možná bakterie úplně nezabijete. A pokud infekci nevyléčíte, může dojít k opakované infekci nebo stávající infekce může přejít do sepse. (4)

Infekce může také přejít do sepse, když je předepsané antibiotikum neúčinné.

Rezistence na antibiotika nastává, když se bakterie změní a začne odolávat antibiotikům, která se běžně používají k jejich léčbě. Kvůli tomuto rozšířenému problému je stále více antibiotik méně účinné proti zastavení infekcí. Takže i když si vezmete antibiotikum, vaše infekce může stále přejít do sepse. (8)

Další příběhy o odolnosti vůči antibiotikům

7 Děsivé infekce odolné vůči drogám

Další informace

Z tohoto důvodu si uvědomte své příznaky. Pokud vám lékař předepíše antibiotikum (nebo jakýkoli lék), ale vaše příznaky se nezlepší nebo nezhorší, informujte o tom svého lékaře a zeptejte se na alternativní lék k léčbě tohoto stavu.

Abyste zajistili, že předepsané antibiotikum dietonus diskuze funguje správně, dodržujte pokyny a užívejte léky podle pokynů. To zahrnuje skladování antibiotika podle směru. Nesprávné skladování může snížit sílu nebo účinnost léku. (4)

Také nikdy neužívejte antibiotika, antimykotika nebo antivirotika někoho jiného. Může se to zdát neškodné, ale různé recepty mají různé síly a dávkování. Váš lékař ví, jaké dávkování budete potřebovat, abyste se úplně zbavili infekce. Pokud užijete lék, který není dostatečně silný, infekce může zůstat ve vašem systému a postoupit do sepse.

4. Umyjte si ruce a dodržujte správnou hygienu

Dalším způsobem, jak předcházet infekcím a nakonec sepse, je dodržování správné hygieny. To zahrnuje časté mytí rukou, aby se omezilo šíření bakterií, virů a plísní, vysvětluje Rebecca Lee, RN, která má sídlo v New Yorku a zakladatelka přírodního zdravotního zdroje Remedies For Me.

Mytí znamená více než stékání vody přes ruce. Měli byste použít teplou nebo horkou mýdlovou vodu a napěnit si ruce. Chcete -li důkladně odstranit choroboplodné zárodky a bakterie, důkladně si promněte ruce a ujistěte se, že se voda čistí mezi prsty a pod nehty. (4)

Obecně platí, že umytí rukou správným způsobem by mělo trvat přibližně 15 až 20 sekund. Měli byste si umýt ruce tak dlouho, jak je potřeba, abyste dvakrát zazpívali píseň „Všechno nejlepší k narozeninám“. Až budete hotovi, opláchněte a osušte čistým hadříkem. (4)

Je důležité, abyste také své děti naučili správnému mytí rukou.

Spolu s poznáním správného způsobu mytí rukou zvyšte i frekvenci mytí. To je důležité v období nachlazení a chřipky a pokud máte slabší imunitní systém. (4)

Nezapomeňte si umýt ruce: (4)

před přípravou jídla nebo jíst maso na toaletě po kašli, kýchání nebo smrkání po kontaktu s domácími zvířaty

Měli byste si také vytvořit rutinu mytí rukou pokaždé, když se vrátíte domů a po kontaktu s běžně se dotýkajícími povrchy (kliky dveří, vypínače, tlačítka výtahu). Pokud nemáte přístup k mýdlu a vodě, použijte dezinfekci rukou. (4)

Více informací o infekcích a jejich rizicích

6 Nejhorší infekce Lékaři se bojí chytit

Potraviny, které byste neměli jíst při léčbě UTI

10 věcí, které vám lékaři neřeknou o nemocničních infekcích

7 věcí, které mohou zvýšit riziko infekce uší

5. Řádně se starejte o rány

Péče o rány je také nezbytná, aby se zabránilo infekcím kůže a sepse. Možná vás nepřipadá v úvahu kousnutí štěnice, řez nebo popálení kůže jako vážné. Tyto rány se však mohou vyvinout v závažnou kožní infekci a při nesprávné péči se mohou změnit v sepsi. (4)

«Místní péče o ránu začíná důkladným vyčištěním rány a může zahrnovat použití lokálních antibiotik nebo antiseptik,» říká Dr. Roach.

Ať už si ošetřujete ránu vlastní nebo jiné osoby, umyjte si ruce mýdlem a vodou, než se dotknete pokožky, abyste předešli infekci. Po vyčištění rány a aplikaci antibiotického krému nebo antiseptika zakryjte kůži gázou. (9)

Pečlivě sledujte ránu, dokud se nezhojí, a sledujte příznaky infekce. Příznaky mohou zahrnovat zhoršující se bolest, výtok z rány a zarudnutí nebo teplo kolem kůže. Pokud máte podezření na infekci kůže, navštivte lékaře. (9)

K infekci kůže může dojít, když se stafylokokové bakterie, které normálně žijí na kůži, dostanou do těla řezem nebo jinou ránou. (9)

Více o nemocničních infekcích

Infekce nejpravděpodobnější příčinou zpětného přijetí do nemocnice po operaci

Další informace

Závěrečné slovo o prevenci sepse

Ačkoli některým případům sepse nelze zabránit, zastavení šíření infekce může snížit riziko tohoto stavu. Naučte se rozpoznávat příznaky infekce nebo mírné sepse a brzy se dostavte do nemocnice na rychlé ošetření. Tímto způsobem se můžete vyhnout nebezpečným komplikacím sepse, jako je nízký krevní tlak, selhání orgánů a dokonce smrt.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Redakční zdroje a ověřování faktů

Sepse. Klinika Mayo. 3. ledna 2018. Co je to sepse. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. 23. ledna 2018. Postsepse syndrom. Aliance Sepsis. Sepse a prevence. Aliance Sepsis. 14. prosince 2017. Sepsa a virové infekce. Aliance Sepsis. 14. prosince 2017. Sepsa a prevence: očkování. Aliance Sepsis. 14. prosince 2017. Definice sepse. Aliance Sepsis. Sepsa a odolnost vůči antibiotikům. Aliance Sepsis. Sepsa a MRSA. Aliance Sepsis. 13. prosince 2017. Zobrazit méně

Nejnovější v Sepse

Sepsa: Když se obyčejná infekce stane smrtelnou

Pokud dojde k sepse, infekce může být stejně nebezpečná jako srdeční infarkt. Odpověď by měla být stejně naléhavá.

Dr. Sanjay Gupta 14. listopadu 2013

Je bezpečné obejmout se v částečně očkovaném světě?

Možná jste své rodiče nebo prarodiče neobjali už více než rok. Je bezpečné jít na mačkání, pokud jsou všichni očkováni proti COVID-19. . .

Od Becky Upham 28. dubna 2021

Pandemie zhoršuje problémy duševního zdraví u Američanů s nedostatkem potravin

Počet domácností, které bojují s potravinovou nedostatečností, ve Spojených státech poklesl, ale během pandemie se vrátil na úroveň velké recese. . .

Zachary Smith, 26. dubna 2021

Sledujte Vax: Kupující Pozor: Bojujte s očkováním proti COVID-19

Vakcíny jsou ve Spojených státech zdarma, ale to nezabrání špatným hercům ve snaze přesvědčit vás o opaku.

Od Serena Marshall 22. dubna 2021

Sledujte Vax: Zažívají ženy COVID-19 a vakcíny odlišně od mužů?

Ženy byly obzvláště silně zasaženy samotným virem a vedlejšími účinky očkování.

Od Serena Marshall 22. dubna 2021

Sledujte Vax: Porozumění důvodům váhavosti očkování proti COVID-19

Proč se někteří lidé zdráhají vyhrnout si rukávy a co je špatného na tom, když chtějí být plně informováni?

Od Serena Marshall 21. dubna 2021

Studie ukazuje některé vitamíny a doplňky související se sníženým rizikem COVID-19 u žen

Nechoďte ještě do lékárny, abyste si udělali zásoby – data průzkumu nejsou zdaleka průkazná, říká výzkumný tým.

Od Carmen Chai 20. dubna 2021

Očkovaní proti COVID-19, ale stále nervózní? Nejsi sám

Cítíte se na hraně i poté, co jste dostali vakcínu proti COVID-19? Odborníci tvrdí, že je to přirozené. Zde je důvod – a co s tím dělat.

Od Kaitlin Sullivan 16. dubna 2021

Proč ženy X. generace během pandemie dobře nespaly

Gen Xer Ada Calhoun napsal knihu o tom, proč mnoho žen jako ona má tendenci čelit jedinečné krizi středního věku. Poté přišla globální pandemie. Zde je její pohled na to, jak. . .

Od Abby Ellin 9. dubna 2021

Je COVID-19 důvodem, proč vám vypadávají vlasy?

Pokud zjistíte, že shazujete vlákna, může být na vině stres z COVID.

Od Jessicy Migala, 30. března 2021 «

Více než milion infekcí se stane, když jsou pacienti každý rok v amerických nemocnicích. Tim Tadder/Corbis

Pobyt v nemocnici rozhodně nikdo nepředstavuje jako dobrý čas. Pokud ale vy nebo někdo, koho milujete, brzy vstoupíte do nemocnice, je důležité vědět, že vám hrozí, že přijdete s infekcí, když jste tam.

Infekce získané ze zdravotní péče (HAI) jsou mnohem častější, než byste si mohli myslet, a představují velkou hrozbu pro bezpečnost pacientů. Tyto infekce, které způsobí, že desítky tisíc Američanů přijdou každoročně o život, nakonec stojí miliardy dolarů. Více než milion těchto infekcí se každoročně vyskytuje ve Spojených státech, uvádí Agentura pro zdravotnický výzkum a kvalitu.

Váš lékař vám nemusí nutně říci vše, co potřebujete vědět o HAI, než jste přijati do nemocnice. Zde jsou fakta, která byste měli vědět, abyste ochránili své zdraví – a možná si dokonce zachránili život.

1. Infekce související se zdravotní péčí jsou znepokojivě běžné.

Podle amerických center pro kontrolu a prevenci nemocí má asi 1 z 25 nemocničních pacientů alespoň jednu infekci spojenou se zdravotní péčí. V roce 2011 se jen v amerických nemocnicích akutní péče vyskytlo 722 000 z těchto infekcí. A 75 000 nemocničních pacientů s HAI zemřelo při hospitalizaci, uvádí CDC. Nejčastější infekcí, kterou si pacienti vyzvednou v nemocnici, je zápal plic, následuje gastrointestinální onemocnění, infekce močových cest, primární infekce krevního řečiště, infekce v místě chirurgického zákroku a další typy infekcí.

2. Mohli byste přijít s infekcí, která je odolná vůči antibiotikům.

Mnoho infekcí, které byste mohli v nemocnici prodělat, je velmi vážných. Přesto často nereagují na antibiotika. Jedna z nejčastějších bakteriálních infekcí, Clostridium difficile (C. diff), způsobuje horečku a život ohrožující průjem. Největším rizikem získání této infekce je nadužívání antibiotik. Další smrtící bakterie známá jako MRSA (Methicillin-rezistentní staphylococcus aureus) způsobila v roce 2011, posledním roce, pro který jsou k dispozici údaje CDC, více než 80 000 invazivních infekcí a 11 000 úmrtí.

3. Mohli byste být nositelem brouka odolného vůči drogám a ani o tom nevíte.

Pokud jste nosičem chyby MRSA odolné vůči lékům, je pravděpodobné, že nemusíte mít ani žádné příznaky. Přesto máte zvýšené riziko skutečné infekce MRSA po operaci, vysvětluje Kevin Kavanagh, MD, předseda představenstva společnosti Health Watch USA, neziskové organizace pro advokacii pacientů se sídlem v Somersetu v Kentucky. Riziko infekce můžete snížit provedením screeningového testu na MRSA před rizikovou operací. «Pokud jste přenašeč, můžete být před operací ošetřeni a propuštěni,» říká doktor Kavanagh. Mnoho lékařů bohužel pro své pacienty neobjednává předoperační screening MRSA.

Testování, abyste zjistili, zda jste nosičem MRSA, je důležité před některými operacemi, jako je náhrada kloubů, domnívá se Bruce Farber, MD, šéf infekčních chorob ve Fakultní nemocnici North Shore v Manhassetu a Židovském zdravotním středisku Long Island v New Hyde Parku v New Yorku . «Měli byste být testováni na rizikové postupy a postupy, kde bude umístěno cizí těleso,» říká. «Pokud jste přenašeč, dostanete před plánovanou operací léky, které vás zbaví stavu nosiče.» ”

4. Nemocniční infekce se nevyvíjejí pouze u pacientů po chirurgickém zákroku.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se bakterie způsobující infekce dostanou do vašeho těla, je kůže, což je největší obrana těla před infekcí, říká Daniel Saman, DrPh, MPH, vědecký pracovník Essentia Institute of Rural Health, Duluth, Minnesota a Chief Epidemiologist ve společnosti Health Watch USA.

Pokud získáte centrální nebo centrální katétr, zavedete do velké žíly hadičku, která slouží k podávání tekutin z léků nebo k odběru krve. Infekce krevního oběhu se může vyvinout, pokud bakterie nebo jiný typ zárodků vstoupí do krevního oběhu přes centrální linku. Tyto infekce, které mohou být závažné, jsou obvykle léčeny antibiotiky. Je možné snížit výskyt těchto infekcí tím, že lékařský personál bude dodržovat určité protokoly, jako je mytí rukou, čištění oblasti těla, kam bude zavedena linka, a co nejrychlejší vyjmutí katétru.

«Existují osvědčené intervence, které mohou snížit riziko HAI,» říká Dr. Saman. «Největší hrozbou je však nedostatečné přijetí protokolů nemocnicemi.» ”

5. Užívání antibiotik, když nejsou potřeba, zvyšuje riziko budoucí infekce související se zdravotní péčí.

Antibiotika nevyléčí virus. Pokud jste tedy nachlazení nebo chřipka způsobená viry, nepřimějte svého lékaře, aby vám předepsal antibiotikum. Z dlouhodobého hlediska může zbytečné používání antibiotik v budoucnu ohrozit vaše zdraví, říká Saman. «Zvyšuje to vaše riziko rozvoje infekce v budoucnosti, kterou možná nebudeme moci léčit,» varuje. «O tom, zda si vzít antibiotikum nebo ne, by mělo být vždy informované rozhodnutí mezi pacientem a poskytovatelem.» ”

Bakterie C. diff je v dnešní době také v potravě, vysvětluje Farber, ale většina lidí infekci nevyvine, protože nebere antibiotika. Pokud ale žádáte o antibiotikum pokaždé, když máte virus, jako je infekce dutin nebo infekce horních cest dýchacích, můžete zvýšit riziko, že se C. diff dostanete do nemocnice nebo z nemocnice.

„Vaše otázka na lékaře by neměla znít:‚ Mohu si dát antibiotikum ‘, ale:‚ Potřebuji antibiotikum, které jste mi právě předepsal, ‘“ říká Farber.

SOUVISEJÍCÍ: 10 věcí, které vám lékař neřekl před operací

6. Můžete zjistit, jak je na tom vaše infekce v nemocnici s ostatními.

Sdílejte své obavy z infekcí se svým lékařem, než půjdete do nemocnice, radí Saman. Zeptejte se, jaká je míra infekce v nemocnici a jaké protokoly existují pro její snížení. Můžete také navštívit stránku Porovnávání nemocnic Medicare, kde se dozvíte řadu faktů o nemocnicích, o kterých uvažujete, například o míře infekcí spojených se zdravotní péčí a chirurgických komplikacích.